7 lutego już tuż, tuż… A u nas trochę nowości

7 lutego każdego roku to dla Maturzystów po latach zawsze data symboliczna.

64154939 - february 7th. day 7 of month, calendar on ceo workplace background. winter time. empty space for text.

Symboliczna, bo to ostatni termin, w którym można składać deklarację przystąpienia do matury w danym roku (dotyczy wszystkich maturzystów po latach, którzy szkoły średnie kończyli między 2005 a 2016 rokiem i ich szkoły macierzyste istnieją). Jeśli ktoś tego terminu nie dotrzyma, musi przełożyć plany związane z maturą na rok następny. Dlatego jeśli są jeszcze wśród Was osoby, które myślą o maturze lub poprawie zdobytych wcześniej wyników, a mają jeszcze prawo do składania deklaracji, niech to robią jak najszybciej!

Dla nas 7 lutego to również ważna data, bo milkną pytania dotyczące matury, która odbędzie się w maju. Ale też coraz więcej osób zaczyna nas pytać o maturę w roku następnym, więc myślami i planami wędrujemy już do 2018 roku… A jakie pytanie o maturę 2018 zadajecie najczęściej?

Najczęściej pytacie nas, czy zasady zdawania matury po latach będą w 2018 roku takie same jak w 2017. Wszystko wskazuje na to, że tak, ponieważ zmiany związane z reformą edukacji nie dotkną jeszcze szkół średnich. Nie mniej pewne jest, że prędzej czy później reguły zdawania matury po latach zmienią się. Być może będziemy mieli wtedy trzy formuły matury, a być może tylko jedną… Dlatego nie zwlekajcie i jak najszybciej przystępujcie do egzaminów maturalnych.

O maturze 2018 napiszemy szerzej w przyszłym tygodniu i tym samym rozpoczniemy wielką kampanię informacyjną na ten temat. Zebraliśmy Wasze pytania, które zadajcie nam w komentarzach, mailowo czy telefonicznie i w kolejnych wpisach będziemy rozwiewać Wasze wątpliwości. A dokładniej rzecz biorąc, będzie to robiła Magdalena Fojcik-Adamek, którą być może znacie już z innych wpisów czy indywidualnych kontaktów. Magda jest w Edu & You opiekunką maturzysty i znakomicie orientuje się w meandrach maturalnych przepisów. Magda będzie również odpowiadała na Wasze komentarze.

Zatem coś się kończy, coś się zaczyna… Niezmienne jednak jest jedno: wciąż bardzo wiele osób marzy o świadectwie maturalnym, a my jesteśmy od tego, żeby pomagać te marzenie spełnić. I to się nie zmieni na pewno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *