Matura po latach 2018: pytania i odpowiedzi, czyli przyjdź na webinar!

Chcesz podejść do matury po latach w 2018 roku, ale nie wiesz od czego zacząć? Boisz się, że nie zdążysz się przygotować? Nie wiesz, jak pogodzić przygotowania z innymi obowiązkami? Jeśli tak, przyjdź w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 na webinar, czyli spotkanie na żywo on-line.

 

Kiedy się spotykamy?

W sobotę 9 września o godzinie 10:00.

Gdzie się spotykamy?

W parku, w łóżku, w salonie, w kuchni, w lesie… czyli wszędzie tam, gdzie będziesz mieć dostęp do internetu 😉

Jak się dostać na spotkanie?

Kliknąć w ZAREJESTRUJ SIĘ i zająć sobie miejsce w wirtualnym pokoju, najlepiej od razu, bo zegar tyka nieubłaganie.

Kto prowadzi?

Ja, czyli Magdalena Fojcik-Adamek – pogromczyni maturalnych lęków, ekspert od przygotowań i chodzący informator maturalny 😉

O czym będzie mowa?

 • W jakim czasie od ukończenia szkoły możesz podejść do matury po latach.
 • Dla kogo stara dla kogo nowa matura?
 • Gdzie i kiedy musisz zapisać się na maturę.
 • Czy zdążysz przygotować się w rok czasem po wielu, wielu latach od ukończenia szkoły.
 • Jak poradzić sobie z językiem obcym i który wybrać.
 • Jak pogodzić naukę z innymi obowiązkami.
 • Czy trzeba czytać wszystkie lektury i gdzie dostać je za darmo.
 • Czy matematyka jest do przejścia.

I co mi to da?

Gwarantuję, że każdy uczestnik spotkania wyjdzie z niego z głową pełną informacji i prezentami w kieszeni 🙂 Kliknij poniżej aby zarezerwować sobie miejsce, bo pojemność pokoju, w którym się spotkamy jest ograniczona!

Zarejestruj się już dziś!

 

8 myśli nt. „Matura po latach 2018: pytania i odpowiedzi, czyli przyjdź na webinar!

 1. Witam! w 2013 roku skończyłam technikum, ale miałam poprawkę więc do matury podchodziłam 2014r ale podeszłam do wszystkich egzaminów czy nie zdałam. Bym chciała jednak podjeść jeszcze raz! Czy 2018 to będzie ostatnia szansa zebym zdawała mature ?

  • Jeśli w 2014 r. podeszłaś do matury i któreś z obowiązkowych egzaminów zdałaś, to one są ważne do 2019 r. W maju 2019 r. będziesz miała ostatnią szansę na podejście tylko do tych egzaminów, których w 2014 nie zdałaś. Jeśli jednak nie zdałaś żadnego egzaminu w 2014 r., to do matury możesz podchodzić w maju dowolnego roku.

 2. Jeżeli ukończyłam szkołę w 2015 roku iw maju 2018 chcę podejść do poprawki z 1 przedmiotu (matematyka) jak to wygląda? Muszę pisać całą maturę od nowa? Czy mogę zdać ten przedmiot jeszcze na starych zasadach?

  • Kasiu, przede wszystkim: czy w 2015 r. kończyłaś liceum i zdawałaś jako pierwszy rocznik maturę w nowej formule, czy kończyłaś technikum i zdawałaś jeszcze w starej formule? W obydwu przypadkach podchodzisz tylko do matematyki, ale jeśli kończyłaś liceum, to zdajesz ją na nowych zasadach, a jeśli technikum, to na starych.

 3. Szanowni Państwo
  Egzamin maturalny zdałem z sukcesem w roku 2006 (po ukończeniu LO) w formule, która obecnie funkcjonuje pod nazwą „stara formuła”.
  Obecnie chciałbym zdać egzamin z dwóch przedmiotów dodatkowych, których pierwotnie nie zdawałem. W związku z powyższym nasuwają się dwa pytania:

  1. Czy zachodzi konieczność zdawania wszystkich przedmiotów obowiązkowych wymaganych na maturze czy w moim wypadku będę zdawał jedynie te przedmioty, których zdawanie zadeklaruję? Innymi słowy czy konieczne jest powtórzenie całej matury + zdanie dodatkowych dwóch przedmiotów czy zdaje się jedynie te dwa nowe przedmioty dodatkowe?
  2. W chwili kiedy zdawałem maturę zasady zdawania były takie, że zdając przedmiot na poziomie rozszerzonym należało zdawać ten sam przedmiot także na poziomie podstawowym (a więc chyba inaczej niż w nowej formule gdzie, o ile dobrze zrozumiałem, rozwiązuje się jeden arkusz w zależności od wybranego poziomu). Czy zasada taka nadal obowiązuje w odniesieniu do przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym w „starej formule”, czy też deklarując zdawanie przedmiotu na poziomie rozszerzonym rozwiązuje się jedynie arkusz z zadaniami na poziomie rozszerzonym?
  pozdrawiam

  • Mateuszu,
   1) Masz maturę, więc nie musisz podchodzić do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych. Wybierasz tylko te, które są CI potrzebne.
   2) Maturę zdajesz na tzw. starych zasadach, ale takich, które w liceum obowiązywały ostatnio w 2014 r. Jeśli zamierzasz zdawać nowe przedmioty na poziomie rozszerzonym, to nie musisz podchodzić do podstawy.
   Pozdrawiam i życzę powodzenia!

 4. Dzień dobry.
  Zdawałem maturę w 2002 roku, nie zdałem pisemnego polskiego, resztę egzaminów zdałem, wiem że muszę zdawać maturę całą od początku. Moje pytanie brzmi: czy muszę zdawać maturę na starych zasadach czy mogę zdawać na nowych i czy jest konieczne żebym zdawał w szkole w której podchodziłem do egzaminu pierwszy raz?
  Pozdrawiam

  • Kamilu,
   będą Cię obowiązywały „nowe” zasady. Deklarację przystąpienia do matury składasz w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej właściwej ze względu na miejsce Twojego zamieszkania i to OKE wskazuje Ci szkołę, w której będziesz zdawał egzaminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *