Sobota 20 maja, 10:00, czyli zapraszam na webinar!

W jednej z reklam, którą można ostatnio zobaczyć w telewizji, rozmawiają ze sobą dwie przyjaciółki. Pierwsza opowiada, jak jej mąż załatwia kredyt gotówkowy. Mówi, że znakomicie się do tego przygotował, odbył owocną rozmowę z pracownikiem banku i czekają teraz na rozpatrzenie wniosku. Druga mówi, że z mężem również potrzebowali zastrzyku gotówki, mąż użył swojej karty kredytowej i razem rozłożyli pożyczona kwotę na wygodne raty. A to wszystko przy śniadaniu.
– Użył karty kredytowej? Ale przecież to jest drogie! – odpowiada jej zszokowana przyjaciółka nr 1.
– W XXX (tu pada nazwa banku)? Nie żartuj – mówi na to druga.
Jak to ma związek z maturą po latach i webinarem, na który będę chciała Was zaprosić? Nie będę Was namawiała do brania kredytu czy zadłużania się na karcie kredytowej, ale na pewno będę chciała zmienić Wasze myślenie o maturze po latach.

Tydzień temu, również na łamach bloga, prosiłam o wypełnienie ankiety dotyczącej matury po latach: związanych z nią lękach i obawach, oczekiwaniach wobec kursów, w których chcielibyście uczestniczyć. Spłynęło bardzo dużo odpowiedzi, za które ogromnie dziękuję.  I nieodmiennie to znów matematyka okazała się być największym maturalnym postrachem. Drugie i trzecie miejsce w tym upiornym rankingu zajęły lęk związany z ilością materiału do opanowania oraz brak czasu i obawa, że nauki nie uda się pogodzić z resztą obowiązków.

I właśnie, kiedy czytałam Wasze odpowiedzi, w mojej głowie pojawiała się odpowiedź drugiej przyjaciółki z reklamy, o której pisałam wyżej. Wy pisaliście: „boję się matematyki”, „nie pogodzę nauki z innymi obowiązkami”, „nie opanuję materiału”, „poniosę kolejną porażkę”, a ja miałam ochotę odpowiadać: „Nie żartuj!” I nie piszę tego, żeby dać Wam fałszywą nadzieję. Piszę to, ponieważ co roku w maju i czerwcu jestem zasypywana mailami od szczęśliwych maturzystów po latach, którzy piszą: „Zdałem! Dlaczego nie spróbowałem wcześniej?”. Inni zdali, poświęcili wiele, ale udało im się, dlaczego więc nie miałoby się udać Tobie?

To co wiem na pewno, to to, że jeśli nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz, czy ta matma faktycznie jest taka straszna, czy Twój umysł już tak odwykł od nauki, że niczego już nie przyswoi, czy pogodzić swój rozwój z innymi obowiązkami faktycznie jest tak trudno. Przyjaciółka numer 1 z reklamy pewnie nigdy nie miała karty kredytowej, bo ktoś jej kiedyś powiedział, że to jest drogie i tyle. I nie sprawdziła, nie przetestowała. Ja chcę Was namówić, żebyście dali sobie szansę i chciałabym te wszystkie Wasze lęki odczarować.

Dlatego serdecznie Was zapraszam na webinar, czyli spotkanie on-line na żywo, które odbędzie się w sobotę 20 maja o 10:00. Opowiem Wam o formalnościach maturalnych, odpowiem na pytanie, czy można w rok przygotować się do matury, dam kilka rad, jak godzić naukę z innymi obowiązkami, a zainteresowanym opowiem, jak uczymy w Edu & You.

Jeśli jesteś zainteresowany, kliknij w TEGO LINKA i już dziś zarezerwuj sobie miejsce na webinarze, bo wirtualny pokój, w którym się spotkamy ma ograniczoną pojemność. W podziękowaniu za rejestrację otrzymasz od nas prezent – Pani Ewa (nasza niezastąpiona matematyczka) – opowie Ci o swoich patentach na zdaną maturę z matematyki.

Serdecznie zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *