18 myśli nt. „Wniosek do Rzecznika Praw Obywtatelskich

 1. Czy jeżeli do matury podszedłem w 2014 roku i nie zaliczyłem jedynie jednego przedmiotu (matematyki), a od tego czasu nie przystępowałem do poprawki, to czy również mogę liczyć że takie ,,warunkowe zadawanie egzaminu maturalnego w starej formule” objęło by i mnie mimo upływu 5 lat ważności wyników?

 2. Dajcie znać jak komuś odpiszą! Ja już pisalam pod koniec pazdziernika i pism oz OKE pozostalo bez odpowiedzi do dnia dzisiejszego. Swoja droga wysle jeszcze raz jutro do tych dwoch ww. Instytucji.

  • Mi nic jeszcze nie odpisali, zatrzymało się na piśmie od Prezydenta RP, że prosi MEN o wyjaśnienie tej sytuacji i jak mu odpiszą, to prześle odpowiedz. (Napisz do Prezydenta RP też :)). Natomiast zastanawiam się, czy nie napisać kolejnego pisma z ponagleniem do BRPO oraz Prezydenta – matura się zbliża a my jesteśmy w d… .Za moment przyjdzie maj a tu brak wiadomości, co w końcu piszemy.

    • Pani Joasiu,jest sens pisać do tych wszystkich instytucji i samego prezydenta? na ta chwile nic w ustawie się nie zmieniło i za pewne wnioski zostaną bez jakichkolwiek odpowiedzi.

     • Jak nie napiszesz, to się nic nie zmieni. Żeby się coś zmieniło, trzeba dać znać, że jest coś do zmiany, a przynajmniej do przeanalizowania na spokojnie. BRPO usiłuje ustalić coś, czy wyjdzie – nie wiadomo. Masz gotowy wniosek, a papier nie gryzie…

 3. wyslijcie mi te wszystkie wnioski jakie wysyłaliscie do roznych instytucji, lub emaile do nich…. Ja tez dopiero sie o tym dowiedziałam ze nie moge zdac ostatni 5 raz matury a została mi tylko matematyka.

 4. Ja wymieniłam maile z OKE, bronili się jak mogli, a jak nie mieli argumentów wysłali mi nr do Kierownik Wydziału Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego p. Ragna Ślęzakowska – tel. 22 457 03 37

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *