Kontakt

 

Internetowa Szkoła Maturzysty po Latach

e-mail: sekretariat@edu-you.pl
telefon: 882 838 187

 


Godziny pracy sekretariatu:

Od poniedziałku do piątku: 08.30 – 16.00

Jesteśmy dostępni z każdego miejsca, w którym Ty jesteś,
ponieważ zajęcia prowadzimy za pośrednictwem wideokonferencji.
Wspomagamy je nowoczesnymi i skutecznymi rozwiązaniami e-learningowymi.

 

32 myśli nt. „Kontakt

   • Witam! Przepraszam za to pytanie ale ze wzgledu na ogrom pracy odposcilam sobie w tym roku mature, jedno wielkie pytanie w 2013 roku po raz pierwszy pisalam mature, niestety nie zdalam matematyki, prosze napisac w odpowiedzi czy w maju 2018 moge po raz ostatni przystapic, wiem ze mam na to 5 lat, tylko jak to liczac czy od glownej? Z gory dziekuje!

    • Kasiu, nie ma za co przepraszać 😉 Moim zdaniem powinnaś móc jeszcze w 2018 roku podchodzić tylko do matematyki (zarówno w terminie majowym, jak i sierpniowy, gdyby w maju się nie udało), ale na wszelki wypadek radzę to sobie potwierdzić w OKE.

 1. Witam, Chciałam zapytać jak to jest ze zdawaniem matury, po ukończeniu szkoły w 1997 r. ? , jakie są szanse ?, koszty?, co trzeba by zdawać?

  • Szanse są duże, co mogą potwierdzić kolejne osoby przygotowujące się z nami do matury po latach. Koszty – jeśli chodzi o samą maturę – żadne. Egzamin maturalny jest bezpłatny. Jeśli jesteś w stanie przygotować się sama, poniesiesz tylko koszty ewentualnego zakupu podręczników. Kursy czy korepetycje to już większy wydatek, ale dzięki niemu będziesz pewna, że jesteś dobrze przygotowana. Naszą ofertę i nasz cennik znajdziesz TUTAJ.
   Jakie przedmioty musiałabyś zdać? W Twoim przypadku mówimy o egzaminie w nowej formule, zatem obowiązują Cię następujące egzaminy:
   – język polski – pisemnie i ustnie (poziom podstawowy)
   – język obcy – pisemnie i ustnie (poziom podstawowy)
   – matematyka – pisemnie (poziom podstawowy)
   – dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym (jego wynik nie ma wpływu na to, czy cała matura będzie zdana, czyli można tylko przyjść na egzamin i oddać jedynie podpisany arkusz).
   Więcej szczegółów na temat matury 2017 znajdziesz TUTAJ. Zachęcam również do pobranie bezpłatnego poradnika, w którym szczegółowo opisujemy zasady zdawania matury po latach. Poradnik znajdziesz TUTAJ.

 2. Witam. W 2012r ukończyłam Szkole Średnia. Złożyłam deklaracje ale nie udało mi się podejść do matury przez poprawkę jednego przedmiotu. Później w 2013 roku przystąpiłam do matury z języka angielskiego polskiego Wosu i matematyki. Nie zdałam matematyki. Oczywiście próbowałam poprawić zawsze brakowało mi jak nie 1pkt to 2. Czy muszę w następnym roku przystąpić do wszystkich egzaminów czy tylko do tego jednego?

 3. Dzień dobry mam takie właściwie dziwne pytanie ale co tam postanowiłam napisać przecież ludzie różne pytania zadają .Szkołę średnią ukończyłam w 2005 roku ale wcale się nią nie chwalę żałuję że do niej poszłam ,ale jakoś ją umęczyłam . Niestety wyniki na świadectwie są bardzo mierne . Czy można zrobić po tylu latach zaoczne liceum aby poprawić błędy młodości czy już nie da rady ? Dodam że maturę zdałam ale bym chciała wybrać maturę z biologi niestety idąc do technikum nie miałam biologi tylko ochronę środowiska .Człowiek jak był podlotkiem to nawet nie wiedział jaką szkołę wybrać i co jest mu potrzebne .Ech błędy młodości. A potrzebuję lepszego świadectwa ukończenia szkoły średniej . Szukałam w necie inf i patrze że nie tylko ja bym cofnęła czas.Cofnąć czasu się nie da ale choć może zmiana tego świadectwa z inną nazwą szkoły . Z góry dziękuję za odpowiedz choć wiem że są wakacje i każdy chce odpocząć od pracy .

  • Ewelino, według moich informacji nie można po raz drugi kończyć szkoły średniej czy poprawić ocen, które znalazły się na świadectwie jej ukończenia. To, co możesz zrobić, to poprawić wyniki z matury. Piszesz, że chciałabyś zdać maturę z biologii – możesz to zrobić już w maju 2017 roku. Mając maturę, podchodzisz wtedy tylko do tego jednego egzaminu.

 4. Witam! W 1999 roku skonczylem eksternistyczne srednie studium. Niestety nie zdawalem matury , ale teraz chcilbym przystapic do egzaminu! Prosze mi powiedziec czy bede zdawal wedlug nowej czy starej matury?

 5. Witam serdecznie. W 2006 roku zdawałam maturę w 2006 roku. Zdałam, skończyłam studia, ale teraz pracując już parę lat w wyuczonym zawodzie widzę, że to nie jest to. Chciałabym teraz pójść na ratownictwo medyczne, ale nie zdawałam matury z biologii. Czy mogę teraz po 10 latach zapisać się na jeden przedmiot i zdawać go w maju? Czy coś się stanie jeśli tej biologii bym nie zdała? Unieważnią moją zdaną 10 lat temu maturę?

 6. Witam, chciałabym zdać maturę w tym roku znaczy w przyszłym prawidłowo. Tylko moje pytanie jest takie gdyż chodziłam do zawodowki i od razu poszłam do liceum dla dorosłych i skończyłam ja w roku 2011/2012, więc ja będę zdawać na starych zasadach? Bardzo proszę o pomoc i dziękuję serdecznie z góry.
  Pozdrawiam

 7. Chodzę teraz do technikum i nie wiem czy chce podejść teraz do matury , czy jeżeli bym do niej nie podeszła miałabym szansę zdawać za rok lub dwa ?

 8. Ukończyłem LO dla Dorosłych w systemie zaocznym w roku szkolnym 2010/11. Przystąpiłem do egzaminów ale nie zdałem egzaminu z matematyki. Minęło już pięć lat i chce od nowa przystąpić do egzaminu maturalnego. Jaka formuła mnie obowiązuje: stary czy nowy egzamin ???? Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz !!!

 9. Witam, w 2006 roku skończyłam liceum, maturę oblałam z j,obcego. Nawet już nie pamiętam czy poprawiałam w 2007 . Ale chcę maturę poprawić w 2018 roku i mam pytanie czy podchodzę na starych zasadach czy nowych . Jakie przedmioty będą mnie obowiązywały ? Czy te które zdałam zaliczają się czy muszę je na nowo podejść ? Jaki jest koszt kursu rocznego z j.obcego ?

  • Witaj,
   jeśli żadne zasady się nie zmienią, to w 2018 roku będziesz pisała maturę w starej formule, czyli będą Cię obowiązywały następujące egzaminy:
   – matematyka na poziomie podstawowym (pisemnie)
   – język polski na poziomie podstawowym (pisemnie i ustnie w formie prezentacji)
   – język obcy na poziomie podstawowym pisemnie i ustnie
   Niestety te przedmioty, które zaliczyłaś w 2006 roku są już nieważne (każdy zdany egzamin jest ważny przez 5 lat), więc będziesz musiała podejść do wszystkich egzaminów na nowo. Roczny kurs języka obcego u nas to około 1500 zł. Najpóźniej pod koniec marca pojawi się oferta naszych kursów przygotowawczych do matury 2018. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej oraz bloga.

 10. Nie podeszłam do matury w 2013 r, ze względu na matematykę…Od samej 1liceum wiedziałam, że będzie to mój wyrok śmierci i krzyżyk na wymarzone studia humanistyczne… Niestety codziennie odczuwam brak matury i ciężko mi z samoakceptacją dlatego postanowiłam spróbować w sesji wiosennej 2017.
  Jeśli nie zdam matematyki to spróbuję w sierpniu 🙂
  Wiem jedno, że trzeba spróbować! Trzymajcie za mnie kciuki, ja za Was też trzymam i bardzo mi miło, że nie jestem sama.
  Chwała tej która założyła ten blog.

 11. witam, mam pytanie czy jeśli zdawałam starą maturę tzn. do 2004 roku z biologii i teraz chciałabym iść na medycynę to czy muszę pisać nową maturę z obu przedmiotów czy tylko z chemii? pozdrawiam

  • Tylko z chemii. Uczelnia powinna przeliczyć Ci ocenę uzyskaną z matury z biologii zdawanej przed 2005 rokiem na punkty. W praktyce jednak często uczelnie wymagają nowej matury (i robią to bezprawnie!), warto więc zorientować się na uczelni, jakie ma wymagania.

 12. Witam! Przepraszam za to pytanie ale ze wzgledu na ogrom pracy odposcilam sobie w tym roku mature, jedno wielkie pytanie w 2013 roku po raz pierwszy pisalam mature, niestety nie zdalam matematyki, prosze napisac w odpowiedzi czy w maju 2018 moge po raz ostatni przystapic, wiem ze mam na to 5 lat, tylko jak to liczac czy od glownej? Z gory dziekuje!

 13. Witam, mam takie pytanie. Jeżeli kończyła technikum w tym roku czyli 2017, ale nie podeszłam do matury to jakie mam w tej chwili możliwości ponownego podejścia?

  • Możesz podejść do matury w dowolnym roku i będziesz ją zdawała na tzw. nowych zasadach, czyli takich, na jakich miałabyś zdawać w 2017 roku. By móc podejść do matury, należy złożyć w swojej szkole deklarację przystąpienia do matury. W Twoim przypadku ostateczny termin to 7 lutego 2018 r. jeśli myślisz o maturze w maju 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *