Jak uczymy?

Większość dorosłych, którzy myślą o zdawaniu matury po latach, pamięta “bardzo starą” formułę matury. W jej ramach pisało się długie wypracowanie, a sam egzamin pisemny trwał pięć godzin. Na egzaminie ustnym z kolei losowało się trzy pytania, które dotyczyły bardzo konkretnych zagadnień. Ten egzamin budził szczególny lęk, ponieważ wymagał szerokiej i szczegółowej wiedzy, a maturzyści najbardziej chyba obawiali się wtedy pytania o archaizmy w “Bogurodzicy”.

Dziś sytuacja zupełnie się zmieniła, i na egzaminie maturalnym z języka polskiego, tak ustnym jak i pisemnym, sprawdza się nie wiedzę maturzysty, ale umiejętność przeprowadzania analizy i interpretacji tekstów kultury. Wkuwanie regułek, pochłanianie kolejnych porcji wiedzy do zapamiętania (i zapomnienia zaraz po egzaminie) na niewiele więc się przyda!

To prawda, że sporo nauczycieli, sporo szkół czy kursów maturalnych przygotowuje ciągle do matury z języka polskiego, jakby nic się nie zmieniło, nadmiernie obciążając wiedzą, zupełnie po macoszemu traktując ćwiczenie logicznego myślenia oraz wyciągania wniosków z tekstu. 

My jednak postanowiliśmy pójść inną drogą. W Internetowej Szkole Maturzysty po Latach postawiliśmy na trening umiejętności:

  • na języku polskim ćwiczymy analizę i interpretację różnorakich tekstów kultury,
  • na matematyce rozwiązujemy zadania,
  • na językach obcych słuchamy, piszemy, czytamy i mówimy.

Nikt nie wie, jaki będzie temat rozprawki maturalnej (chociaż, owszem, zdarzało nam się przewidzieć przyszłość…), nie wie, czy na egzaminie z matematyki przeważą zadania z funkcji czy z ciągów, ani co będziesz musiał napisać na angielskim: list do kolegi czy też wpis na bloga? Damy Ci jednak taką porcję ćwiczeń i zadań, by na maturze nic Cię nie zaskoczyło, i byś mógł poradzić sobie z każdym zadaniem matematycznym, każdym testem językowym i z każdym tekstem kultury, choćbyś widział ten tekst po raz pierwszy na egzaminie. A wiedza? Wiedza jest ważna, ale bynajmniej nie najważniejsza, a poza tym, jeśli będziesz ćwiczył umiejętności, wiedza przekazywana podczas naszych lekcji przyklei się do Ciebie ot tak, przy okazji.

Chcesz dowiedzieć się o nas czegoś więcej? Obejrzyj nagranie:

Z jakich narzędzi korzystamy?

Wideokonferencje – raz lub dwa razy w tygodniu będziesz spotykać się na żywo z nauczycielem. Sześćdziesięciominutowa lekcja to czas na omawianie ważnych zagadnień, pytania, sugestie, rozmowę i wymianę myśli pomiędzy uczestnikami oraz rozwiązywanie zadań pod okiem nauczyciela. Aby dołączyć do zajęć, wystarczy wejść do specjalnego pokoju przez platformę e-learningową lub przesłanego przez nas linka.

Platforma e-learningowa,  Tu znajdziesz zadania i ćwiczenia, materiały teoretyczne i nagrania lekcji na żywo. Dzięki nim będziesz robić systematycznie krok za krokiem i dojdziesz do celu. Na platformie poznasz też zagadkową, opiekuńczą, miłą i dowcipną awatarkę Dobromiłę Maturalną, która nie pozwoli, by nauka polskiego Cię znudziła.

Nie lubisz uczyć się sam? I bardzo dobrze, bo Internetowa Szkoła Maturzysty po Latach to:

  • Spotkania on-line z nauczycielem – czas na interakcję, zadawanie pytań, burzę mózgów, wspólne analizowanie zadań.
  • Stała opieka nauczycieli i doradcy ds. nauczania – opiekunowie wspierają, motywują, podpowiadają jak uczyć się skutecznie. Nie pozwalają utknąć w martwym punkcie i są przygotowani na każdy Twój kryzys.
  • Grupa wsparcia (Mastermind – metoda sprawdzona m.in. w świecie biznesu). Spotykając się w małych grupach za pośrednictwem Skype z innymi uczestnikami kursu, zyskujesz szeroką perspektywę i widzisz rozwiązania swoich problemów, na które być może nigdy byś nie wpadł w pojedynkę.
  • Dobromiła Maturalna. Awatarka kursu języka polskiego, wspiera uczących się na każdym kroku. Jest przewodniczką podroży po epokach literackich: podróżuje z uczniami wehikułem czasu, porównuje słowa i obrazy rodem z różnych epok. Ucząc analizy i interpretacji tekstów kultury, pomaga uczniom wprawiać się w pisaniu prac mauralnych. Jej profil możecie ZNALEŹĆ I POLUBIĆ NA FACEBOOKU. 

     

Nie jesteś przekonany? Masz pytania? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy.