O nas

Zajmujemy się przygotowywaniem do matury uczniów w każdym wieku. Naszą metodę oparliśmy o trening umiejętności.

Wprowadzamy ludzi na właściwe dla nich ścieżki kariery, na których rozkwitają i robią to, do czego są stworzeni.

Matura jest kamieniem milowym na tej drodze, a                                                             kolejnym Mentoring kariery 

A zaczęło się tak…

Biuro Edu & You

Pewnego jesiennego dnia w 2010 roku zadzwoniła Aleksandra, która poprosiła o przygotowanie do matury, ale do matury po 15 latach od ukończenia szkoły. Potem pojawili się Beata, Iwona, potem jeszcze Adrian i Krzysztof, którego zgłosiła żona. Tak powstała nasza niezapomniana, pierwsza grupa maturzystów po latach, licząca ostatecznie 13 osób. Dziś są już po studiach! Uczyliśmy jeszcze wtedy stacjonarnie, ale zaczęły zgłaszać się do nas osoby z całej Polski (i nie tylko) zainteresowane kursami maturalnymi adresowanymi właśnie do osób dorosłych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, stworzyliśmy Internetową Szkołę Maturzysty po Latach.

 Dziś jesteśmy Internetową Szkołą o nieograniczonym zasięgu!

Do matury po latach przygotowaliśmy już ponad 1200 osób. Wspaniałych, odważnych ludzi, którzy uwierzyli w siebie i podjęli wyzwanie. Pozbyli się ograniczających przekonań i przystąpili do działania.

Zasadą, której konsekwentnie się trzymamy jest nie przekazywać wiedzy dostępnej na wyciągnięcie ręki, lecz stawiać na trening umiejętności. Nie dawać ryby, ale też nie wciskać nikomu na siłę wędki do ręki, lecz wpierw pokazywać jak łowić, a potem towarzyszyć naszym uczniom w coraz bardziej samodzielnych połowach. Więcej o tym, jak uczymy, opowiadamy TUTAJ.

A oto nasz zespół:

Joanna Olesińska-Prus

Założycielka Edu & You – pierwszej i jedynej internetowej szkoły maturzysty po latach w Polsce, absolwentka kulturoznawstwa UŚ, doradca w zakresie stylów uczenia się i nauczania, ekspert ds. kursów języków obcych. Pasjonatka psychologii edukacji, neurodydaktyki i map myśli. Krótko mówiąc: dużo pracuje i dużo się uczy, żebyś Ty mógł uczyć się krócej, efektywniej i przyjemniej.

Od prawie dwudziestu lat obserwuję zmagania ludzi w każdym wieku z uczeniem się. Od czego zależy sukces w tym obszarze? Owszem – motywacja, determinacja i systematyczność to wszystko jest ważne. Ale jest coś jeszcze. Świadomość swoich mocnych i słabych stron odnośnie uczenia się – jakim typem ucznia jesteś; czy będziesz łatwiej zapamiętywał słuchając, czy widząc? A może jeszcze inaczej? 
Chciałabym aby z moją pomocą każdy – bez zająknięcia – potrafił scharakteryzować swój styl uczenia się. Bo to pomaga w nauce i podejmowaniu właściwych zawodowych wyborów. To jest mój cel, to jest moja praca.

A prywatnie jestem żoną, mamą Dominiki (15 lat) i Mikołaja (10 lat). Najciekawsze pomysły przychodzą mi do głowy przy malowaniu mebli i tworzeniu nowych rzeczy ze “starych gratów”. Uwielbiam pływać żabą, kraulem… i kajakiem:-)

Joanna Borkowska-Cybul

Absolwentka filologii słowiańskiej KUL, jej specjalność to język rosyjski. Ucząc oddziela politykę od kultury. Lubi balet klasyczny i czytanie książek. Nie przepada za gotowaniem, choć uwielbia jeść.

Lektorka języka rosyjskiego

Od kilku lat z przyjemnością współpracuję z Edu & You, przygotowując kolejne grupy dorosłych maturzystów do egzaminu z języka rosyjskiego. Cenię sobie tę pracę między innymi z powodu przyjacielskiej atmosfery, jaka panuje w
Edu & You i dbania o każdego naszego kursanta.
Każdy rok to nowi ludzie z różnych stron Polski, nowe wyzwania, a na koniec nagroda dla wszystkich – zdana matura. Z przyjemnością czytam wtedy wszystkie maile i sms-y pełne euforycznej radości. A muszę dodać, że jeszcze się nie zdarzyło, by ktoś matury z rosyjskiego nie zdał!

Poza pracą lektorki jestem mamą Zośki (13 lat) i Hanki (8 lat), recenzentką opowiadań i wierszy, garderobianą i widzem wszelakich występów. Odpoczywam w kinie.

Paweł Ciepliński

Lektor języka angielskiego

Kulturoznawca, nauczyciel języka angielskiego i informatyki. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w zakresie nauki języka angielskiego, przygotowywania do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych jak również egzaminów międzynarodowych.

Moje hobby to muzyka, gotowanie i nowe technologie. W wolnych chwilach, wraz z grupą znajomych, prowadzę stowarzyszenie kulturalne organizujące w Gliwicach festiwal muzyki dawnej – All improvviso.

 

 

Ewa Ręczycka

Nauczycielka matematyki

Z wykształcenia magister inżynier transportu i magister matematyki, absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Kocha matematykę, jako królową nauk! Jej całe życie to czytelne przekazywanie innym tej idei i zarażanie miłością do niej!

Moje hobby (oprócz matematyki) to socjologia i psychologia człowieka.
Bardzo lubię współpracę z Edu & You. Spotykam tu super ludzi, przede wszystkim poznaję nowych uczniów, których uwielbiam zaskakiwać tym, że MOŻNA. A można nawet po wielu latach od ukończenia szkoły poznać i polubić matematykę.

Poza pracą jestem mamą 7-letniej Madzi, starszej Angeliki, babcią 6-letniego Dawida i żoną wspaniałego Wojtka. Kocham zwierzęta, na utrzymaniu mam kota i pieska.

Leszek Ziora

Nauczyciel akademicki, z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, jak również magister z zakresu zarządzania w specjalności informatyka ekonomiczna oraz inżynier z zakresu informatyki w zarządzaniu. Absolwent studiów magisterskich na kierunku filologia angielska w specjalności nauczycielskiej. Autor ponad 50 publikacji naukowych.

Lektor język angielskiego

Przedmiotem jego zainteresowań naukowych jest problematyka zastosowań lingwistycznych w zarządzaniu, e-learningu, systemów inteligencji biznesowej, sztucznej inteligencji i analityki biznesowej

Posiadam ponad dwunastoletnie doświadczenie zawodowe w charakterze lektora i nauczyciela języka angielskiego, obejmujące nauczanie m.in. w szkołach średnich, w tym jako członek komisji maturalnych przy egzaminach ustnych oraz wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć w szkolnictwie wyższym. Prowadzę również kursy językowe General English, kursy dla nauczycieli oraz kursy przygotowujące do matury.

Prywatnie jestem żonaty, mam dwójkę dzieci: córkę Alicji (lat 11) i syna Adama (lat 3). Wolny czas lubię spędzać jeżdżąc na rowerze, czytając literaturę faktu czy słuchając podcastów o tematyce technologicznej. Lubię również dobre kino.

Krzysztof Prus

Nauczyciel języka polskiego

Polonista, teatrolog i reżyser teatralny, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i wydziału reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, autor ponad czterdziestu inscenizacji opartych na sztukach Williama Shakespeare’a, Moliera, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Aleksandra Fredry, Samuela Becketta, Witolda Gombrowicza, Sławomira Mrożka… oraz powieściach Miguela de Cervantesa, Fiodora Dostojewskiego, Franza Kafki, Michała Bułhakowa…

Podczas prób w  teatrze często wykorzystuję doświadczenia z pracy z uczniami i studentami, natomiast w szkole Edu & You… Zresztą, przekonajcie się Państwo sami. A może chcielibyście wiedzieć coś o mnie prywatnie? Bywały już takie sytuacje, gdy na ekranie komputerów moich kursantów w samym środku analizy Wielkiej Improwizacji pojawiała się głowa Dominiki lub Mikołaja: – “Słuchaj, tato… O, prowadzisz lekcję?” Pewnie dzieci myślały, że się bawię. Coś w tym chyba jest, więc zapraszam na moje zajęcia.

Dobromiła Maturalna

Przewodniczka po kursie z języka polskiego.

W Edu & You podróżuję z uczniami wehikułem czasu, porównujemy słowa i obrazy rodem z różnych epok. Uczę analizy i interpretacji tekstów kultury, pomagam uczniom wprawiać się w pisaniu prac maturalnych. Znajdziecie mnie również na księgotwarzu. Zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku.

A prywatnie? No cóż, dłuuuuugo by opowiadać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *