Kontakt

Internetowa Szkoła Maturzysty po Latach

(Rok założenia 2010)
e-mail: sekretariat@edu-you.pl
telefon: 882 838 187

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku: 09.00 – 17.00

Certyfikowana przez TGLS:

Jesteśmy dostępni z każdego miejsca, w którym Ty jesteś,
ponieważ zajęcia prowadzimy za pośrednictwem wideokonferencji.
Dodatkowo wspomagamy je nowoczesnymi rozwiązaniami e-learningowymi.

 1. Witam
  Zdawalam mature w 2006 roku. Wszystkie przedmioty zdalam. Za jakis czas chcialabym jednak aplikowac na studia lekarskie. Chcialabym poprawic nature z biologi i dodatkiwo napisac z chemii. Czy musze poprawiac cala mature? Czy moge tylko z tych dwoch przedmiotow ? Co z matematyka, ktora mnie nie obowiazywala?

  • Maturę masz i nikt Ci jej nie odbierze ani nie nakarze pisać od nowa. Interesują Cię tylko przedmioty, które będą ważone na studiach, na które aplikujesz:-). Możesz tylko z tych dwóch przedmiotów. A jeśli z biologii (odpukać) osiągnęłabyś niższy wynik, to w tej sytuacji pozostanie na świadectwie ten pierwszy, więc nic nie ryzykujesz. Życzę oczywiście wysokich wyników i dostania się na medycynę.

 2. Mam pytanie jeśli poprawiałam wynik i pisałam egzamin w innym województwie to na którym oke sprawdzam wynik? Proszę o pomoc

 3. Witam. Kończyłam szkołę w 2013 roku niestety nie udało mi się zaliczyć matematyki. Czy jest jeszcze szansa by zapisać się na poprawkę i zdać przedmiot? Do ilu lat mam czas?

  • Zdane egzaminy są ważne przez 5 lat, potem trzeba zdawać całą maturę od nowa. Jeśli zdawałaś w 2013 to niestety 2018 tym granicznym, ostatnim. Bardzo mi przykro, ale trzeba będzie zdawać od nowa.

 4. Witam , mam pytanie w roku szkolnym 2011/2012 zdawałam maturę i przez 5 lat nie udało mi się zdać matury jak bym chciała zdawać w maju to jaką bym pisała nową czy starą.

 5. Maturę zdawałam w roku 1990 (więc tutaj i tak wszystkich przebiję) z sukcesem,czyli ją zdałam. Teoretycznie Uniwersytet Warszawski honoruje tzw. stare matury, o ile się zdawało egzamin z matematyki, w przeciwnym razie system rekrutacyjny automatycznie odrzuca twoja aplikację na studia.
  Mój pisemny egzamin z biologi najwyraźniej jest nic nie warty, chociaż kiedyś był równoważny z matematyką. Kiedyś można było wybierać co się zdaje, matematyka nie była obowiązkowa, ja chciałam aplikować akurat na psychologię, przedmiot raczej humanistyczny.

  • Rzeczywiście mając zdaną maturę powinna Pani mieć otwartą drogę na studia – zawsze, bo nie do pomyślenia jest powrót do matury, dla kogoś kto ją zdał z sukcesem. Natomiast dla urzędniczej myśli, chyba nie do pomyślenia było, że ktoś może chcieć studiować po latach od ukończenia szkoły. Urzędnikom i reformatorom oświaty nie po raz pierwszy zabrakło wyobraźni. Wydaje mi się, że już kiedyś ten temat przerabiałam i rzeczywiście ta nazwijmy ją dziś archaiczna matura nie liczy się w procesie rekrutacji. Nie jestem pewna, bo absurdalne to jest to tak strasznie, że brak mi słów. Sprawdzę jeszcze dokładnie i popytam.

 6. A czy jest tego Pani pewna ze jak bym chciala przystapic w maju 2019 do matury to bym pisala stara i nie wiem czy jest sens do niej przystapic bo jak pisalam mature w roku szkolnym 2011/2012 to mi sie nie udalo zdac w ciagu 5 lat.

 7. Jest to rok ukonczenia szkoly. Nie wiem czy jest sens do marury podchodzic bo nie zdalam matury z jezyka polskiego i matematyki i nie udalo mi sie zdac tych przedmiotow w ciagu 5 lat bo mam klopot z. polskim w trafieniu w klucz i nie wiem jak sie do polskiego zabrac zeby zdac.

  • Jeśli matura jest potrzebna, by zrealizować kolejny cel mp. wymarzony zawód, studia, to warto spróbować. Nie wiem ile razy próbowałaś zdawać, ale jeśli próbowałaś więcej niż raz, to trzeba zmienić system przygotowań, a przede wszystkim ustalić przyczynę. Proszę zadzwonić 882 83 81 87, spróbujemy ustalić przyczynę i znaleźć rozwiązanie problemu. Do miłego usłyszenia. Jestem dziś dostępna do 14.00 a potem od 18.00

 8. Bardzo bym chciala skorzystac z tego kursu ale mnie nie stac ani na kurs ani na korepetycje i nie wiem co z tym zrobic sama sobie nie poradze.

 9. Watpie zeby dalo sie cos ustalic jak u was kurs jest platny jak juz wczesniej pisalam nie mam pieniedzy na kurs i na korepetycje.

 10. A co by mi Pani by mi doradzila bo jak wczesniej pisalam nie mam pieniedzy na kurs ani na kotepetycje. Wszyscy do mnie mowia zebym jeszcze raz podchodzila ale nie wiem czy jest sens bo przez 5 lat nie udalo mi sie zdac matury z jezyka polskiego i matematyki nie czuje sie z tych przedmiotow dobra.

 11. Witam mam pytanie w roku szkolnym 2011\2012 podchodzilam do matury i nie udalo mi sie zdac w ciagu 5 lat matury rok albo dwa zrobilam przerwe jak bym chciala podejsc w maju 2019 do matury to jaka bym pisala nowa czy stara.

 12. Co by Pani doradzila jak sie uczyc z jezyka z jezyka polskiego i matematyki zeby zdac bo przez 5 lat nie udalo mi sie zdac.Nie czuje sie z tych przedmiotow dobra.Jak juz pisalam nie mam pieniedzy na kurs ani na korepetycje.

  • Przede wszystkim radziłabym aby nie podchodzić do wszystkich przedmiotów jednocześnie. Rozłożyć maturę na raty, w pierwszej kolejności zdać egzamin z przedmiotu, który sprawia Pani najmniej problemu i na tym się skupić. Małymi krokami też można dojść do celu, czasem nawet szybciej. Skoro ma Pani problem z matematyką i polskim, to może warto zacząć od języka obcego? Po drugie trzeba rozpoznać przyczynę Pani problemów jeśli chodzi o polski i matematykę, ale to już wymaga krótkiego wywiadu. Nie rozmawiając z Panią nie jestem w stanie nic więcej podpowiedzieć.

 13. Dzień dobry. Przepraszam, że zawracam głowę, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na pytanie. Czy jeśli pisałam maturę w roku 2013/2014 i ją zdałam, ale teraz w maju 2019 chciałabym napisać dodatkowy przedmiot to piszę go w starej, czy nowej podstawie programowej.

  Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź 🙂

  • Jeśli podeszlibyśmy do sprawy kierując się zasadami logiki to oczywiście zdajesz według starych zasad, bo taki wtedy obowiązywał Cię program. Ale może lepiej jeszcze sprawdź bezpośrednio w OKE, bo w tym kraju zmieniających się przepisów…

Możliwość komentowania została wyłączona.