O nas

Zajmujemy się przygotowywaniem do matury uczniów w każdym wieku. Naszą metodę oparliśmy o trening umiejętności.

 

A zaczęło się tak…

Biuro Edu & You

Pewnego jesiennego dnia w 2010 r. zadzwoniła Aleksandra, która poprosiła o przygotowanie jej do matury, ale do matury po 15 latach od ukończenia szkoły. Potem pojawili się Beata, Iwona, potem jeszcze Adrian i Krzysztof, którego zgłosiła żona. Tak powstała nasza niezapomniana, pierwsza grupa maturzystów po latach, licząca ostatecznie 13 osób. Są już po studiach! Uczyliśmy jeszcze wtedy stacjonarnie, ale zaczęły zgłaszać się do nas osoby z całej Polski (a nawet świata) zainteresowane kursami maturalnymi adresowanymi właśnie do osób dorosłych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, stworzyliśmy Internetową Szkołę Maturzysty po Latach.

 Dziś jesteśmy Internetową Szkołą i nieograniczonym zasięgu!

Do matury po latach przygotowaliśmy już  przeszło pół tysiąca osób. Wspaniałych, odważnych ludzi, którzy uwierzyli w siebie i podjęli wyzwanie. Pozbyli się ograniczających przekonań i przystąpili do działania.

Wraz z grupą profesjonalistów i pasjonatów z różnych dziedzin tworzymy odbiegające od standardów zajęcia i kursy e-learningowe, na których nie przekazujemy wiedzy, skoro ta jest na wyciągnięcie ręki, a stawiamy na trening umiejętności. Więcej o tym, jak uczymy, opowiadamy TUTAJ.

A oto nasz zespół:

Joanna Olesińska-Prus

Założycielka Edu & You – pierwszej i jedynej internetowej szkoły maturzysty po latach w Polsce, absolwentka kulturoznawstwa UŚ, doradca w zakresie stylów uczenia się i nauczania, ekspert ds. kursów języków obcych. Pasjonatka psychologii edukacji, neurodydaktyki i map myśli.

Menedżer ds. rozwoju, właścicielka Edu & You

Od prawie dwudziestu lat obserwuję zmagania ludzi w każdym wieku z uczeniem się. Od czego zależy sukces w tym obszarze? Owszem – motywacja, determinacja i systematyczność to wszystko jest ważne. Ale jest coś jeszcze. Świadomość swoich mocnych i słabych stron odnośnie uczenia się – jakim typem ucznia jesteś; czy będziesz łatwiej zapamiętywał słuchając, czy widząc? A może jeszcze inaczej? Jakie rodzaje inteligencji u Ciebie dominują?
Chciałabym aby każdy – bez zająknięcia – potrafił scharakteryzować swój styl uczenia się. Bo to pomaga w nauce i podejmowaniu właściwych zawodowych wyborów. To jest mój cel, to jest moja praca.

A prywatnie jestem żoną, mamą Dominiki (11 lat) i Mikołaja (6 lat). Najciekawsze pomysły przychodzą mi do głowy przy malowaniu mebli i tworzeniu nowych rzeczy ze „starych gratów”. Uwielbiam pływać żabą, kraulem… i kajakiem:-)

Joanna Borkowska-Cybul

Absolwentka filologii słowiańskiej KUL, jej specjalność to język rosyjski. Ucząc oddziela politykę od kultury. Lubi balet klasyczny i czytanie książek. Nie przepada za gotowaniem, choć uwielbia jeść.

Lektorka języka rosyjskiego

Od kilku lat z przyjemnością współpracuję z Edu & You, przygotowując kolejne grupy dorosłych maturzystów do egzaminu z języka rosyjskiego. Cenię sobie tę pracę między innymi z powodu przyjacielskiej atmosfery, jaka panuje w
Edu & You i dbania o każdego naszego kursanta.
Każdy rok to nowi ludzie z różnych stron Polski, nowe wyzwania, a na koniec nagroda dla wszystkich – zdana matura. Z przyjemnością czytam wtedy wszystkie maile i smsy pełne euforycznej radości. A muszę dodać, że jeszcze się nie zdarzyło, by ktoś matury z rosyjskiego nie zdał!

Poza pracą lektorki jestem mamą Zośki (12 lat) i Hanki (7 lat), recenzentką opowiadań i wierszy, garderobianą i widzem wszelakich występów. Odpoczywam w kinie.

Paweł Ciepliński

Lektor języka angielskiego

Kulturoznawca, nauczyciel języka angielskiego i informatyki. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w zakresie nauki języka angielskiego, przygotowywania do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych jak również egzaminów międzynarodowych.

Moje hobby to muzyka, gotowanie i nowe technologie. W wolnych chwilach, wraz z grupą znajomych, prowadzę stowarzyszenie kulturalne organizujące w Gliwicach festiwal muzyki dawnej – All improvviso.

 

 

Ewa Ręczycka

Nauczycielka matematyki

Z wykształcenia mgr inż. Transportu i mgr matematyki, absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Kocha matematykę, jako królową nauk! Jej całe życie to czytelne przekazywanie innym tej idei i zarażanie miłością do niej!

Moje hobby (oprócz matematyki) to socjologia i psychologia człowieka.
Bardzo lubię współpracę z Edu & You. Spotykam tu super ludzi, przede wszystkim poznaję nowych uczniów, których uwielbiam zaskakiwać tym, że MOŻNA. A można nawet po wielu latach od ukończenia szkoły poznać i polubić matematykę.

Poza pracą jestem mamą 6-letniej Madzi, starszej Angeliki, babcią 5-letniego Dawida i żoną wspaniałego Wojtka. Kocham zwierzęta, na utrzymaniu mam kota i pieska.

Krzysztof Prus

Nauczyciel języka polskiego

Reżyser teatralny, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i wydziału reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, autor ponad czterdziestu inscenizacji opartych na sztukach Williama Shakespeare’a, Moliera, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Aleksandra Fredry, Samuela Becketta, Witolda Gombrowicza, Sławomira Mrożka, oraz powieściach Miguela de Cervantesa, Fiodora Dostojewskiego, Franza Kafki, Michała Bułhakowa.

Leszek Ziora

Nauczyciel akademicki, z wykształcenia dr nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, jak również mgr z zakresu zarządzania w specjalności informatyka ekonomiczna oraz inż. z zakresu informatyki w zarządzaniu. Absolwent studiów magisterskich na kierunku filologia angielska w specjalności nauczycielskiej. Autor ponad 50 publikacji naukowych.

Lektor język angielskiego

Przedmiotem jego zainteresowań naukowych jest problematyka zastosowań lingwistycznych w zarządzaniu, e-learningu, systemów inteligencji biznesowej, sztucznej inteligencji i analityki biznesowej

Posiadam ponad 12 letnie doświadczenie zawodowe w charakterze lektora i nauczyciela języka angielskiego, obejmujące nauczanie m.in. w szkołach średnich w tym jako członek komisji maturalnych przy egzaminach ustnych oraz wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć w szkolnictwie wyższym. Prowadzę również kursy językowe General English, kursy dla nauczycieli oraz kursy przygotowujące do matury.

Prywatnie jestem żonaty, mam dwójkę dzieci: córkę Alicji (lat 10) i syna Adama (lat 2). Wolnym czas lubię spędzać, jeżdżąc na rowerze, czytając literaturę faktu czy słuchając podcastów o tematyce technologicznej. Lubię również dobre kino.

Dobromiła Maturalna

Przewodniczka po kursie z języka polskiego, wspiera uczących się na każdym kroku.

W Edu & You podróżuję z uczniami wehikułem czasu, porównujemy teksty, obrazy i wszelkie inne dzieła w różnych epokach. Uczę analizy i interpretacji tekstów kultury, pomagam uczniom wprawiać się w pisaniu prac. Znajdziecie mnie również na księgotwarzu. Zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku.

A prywatnie? No cóż dłuuuuugo by opowiadać…

 

6 myśli nt. „O nas

 1. witam mam takie pytanie, skończyłam szkołę w 2012 roku, nie podchodziłam w ogóle do matury, i chcę podejść w 2017 i czy będę zdawać na starych czy nowych zasadach.? Moja była wychowawczyni mówiła, że na starych, a nie jest pewna, dziękuję za odpowiedz

 2. Dzien dobry,

  Zdawalam stara mature w 1996 z przedmiotow wylacznie humanistycznych (j.polski + 2 j.obce). Po latach chcialabym „uzupelnic” moje swiadectwo maturalne o matematyke i biologie. Czy taka mozliwosc istnieje, jak przeliczane sa wowczas punkty i czy taka opcja jest praktykowana jesli dzis ubiegamy sie o przyjecie na studia o kierunku scislym?
  Bardzo dziekuje za wszelkie informacje i pozdrawiam serdecznie,

  Kasia

 3. Szanowne Panie,

  czy ukończywszy w 1998 roku wówczas jeszcze liceum zawodowe (szkoła zdaje się już nie istnieje), jednak bez podchodzenia do matury (próbowałem sił kilka lat później w jednym z warszawskich CKU, jeszcze na starych zasadach – niestety bezskutecznie) przystępowałbym jeszcze do starej matury czy już tylko nowej (znalezione przeze mnie informacje niejednokrotnie bywały rozbieżne włącznie z tym, że nie ma już tzw. starej matury – bez względu na to, kiedy i jaką kto szkołę ukończył)? Za ewentualną odpowiedź uprzejmie dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *