7 lutego już tuż, tuż… A u nas trochę nowości

7 lutego każdego roku to dla Maturzystów po latach zawsze data symboliczna.

64154939 - february 7th. day 7 of month, calendar on ceo workplace background. winter time. empty space for text.

Symboliczna, bo to ostatni termin, w którym można składać deklarację przystąpienia do matury w danym roku (dotyczy wszystkich maturzystów po latach, którzy szkoły średnie kończyli między 2005 a 2016 rokiem i ich szkoły macierzyste istnieją). Jeśli ktoś tego terminu nie dotrzyma, musi przełożyć plany związane z maturą na rok następny. Dlatego jeśli są jeszcze wśród Was osoby, które myślą o maturze lub poprawie zdobytych wcześniej wyników, a mają jeszcze prawo do składania deklaracji, niech to robią jak najszybciej!

Dla nas 7 lutego to również ważna data, bo milkną pytania dotyczące matury, która odbędzie się w maju. Ale też coraz więcej osób zaczyna nas pytać o maturę w roku następnym, więc myślami i planami wędrujemy już do 2018 roku… A jakie pytanie o maturę 2018 zadajecie najczęściej?

Najczęściej pytacie nas, czy zasady zdawania matury po latach będą w 2018 roku takie same jak w 2017. Wszystko wskazuje na to, że tak, ponieważ zmiany związane z reformą edukacji nie dotkną jeszcze szkół średnich. Nie mniej pewne jest, że prędzej czy później reguły zdawania matury po latach zmienią się. Być może będziemy mieli wtedy trzy formuły matury, a być może tylko jedną… Dlatego nie zwlekajcie i jak najszybciej przystępujcie do egzaminów maturalnych.

O maturze 2018 napiszemy szerzej w przyszłym tygodniu i tym samym rozpoczniemy wielką kampanię informacyjną na ten temat. Zebraliśmy Wasze pytania, które zadajcie nam w komentarzach, mailowo czy telefonicznie i w kolejnych wpisach będziemy rozwiewać Wasze wątpliwości. A dokładniej rzecz biorąc, będzie to robiła Magdalena Fojcik-Adamek, którą być może znacie już z innych wpisów czy indywidualnych kontaktów. Magda jest w Edu & You opiekunką maturzysty i znakomicie orientuje się w meandrach maturalnych przepisów. Magda będzie również odpowiadała na Wasze komentarze.

Zatem coś się kończy, coś się zaczyna… Niezmienne jednak jest jedno: wciąż bardzo wiele osób marzy o świadectwie maturalnym, a my jesteśmy od tego, żeby pomagać te marzenie spełnić. I to się nie zmieni na pewno.

Kategorie: Matura po latach. Autor: Krzysztof Prus. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Krzysztof Prus

O Krzysztof Prus

Z zawodu jestem polonistą oraz reżyserem teatralnym. Uważam, że to dobre połączenie. Znajomość literatury przydaje się w teatrze, a znajomość teatru w szkole. O ile lepiej zna się i rozumie "Makbeta" czy "Kordiana", gdy wystawiało się te sztuki na scenie. Moim uczniom podwójna profesja ich nauczyciela daje jednak coś jeszcze. Po prostu mam świadomość, że zdawanie egzaminu maturalnego można porównać do występu na scenie. Ważne są nie tylko znajomość roli (w przypadku teatru) czy lektur szkolnych (w przypadku egzaminu), ale także i przede wszystkim sposób, w jaki można te rzeczy pokazać widowni. Trzeba przyznać, że obu występom towarzyszy podobna trema. Na szczęście, chociaż wiem, jak wielki trema może stanowić problem, wiem też, jak da się skutecznie z nią walczyć...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *