Darmowe lektury na wyciągnięcie ręki

3870609298_7555aa5845_mNie ma co ukrywać – książki do najtańszych nie należą, więc warto skorzystać z darmowych, łatwo dostępnych i “samoczytających” się lektur.
Bardzo często strach związany z maturą z języka polskiego bierze się stąd, że brak Wam czasu na czytanie lektur. Świetnym rozwiązaniem byłoby mieć książkę cały czas pod ręką i w każdej wolnej chwili czytać chociażby pół strony. Ale jak to zrobić, skoro “Lalka” taka “gruba,” a “Potopu” nie da się utrzymać w rękach i się nie zmęczyć?

Sprawa jest bardzo prosta! Znakomitym rozwiązaniem są ebooki i audiobooki, bo można je czytać i ich słuchać zawsze, kiedy mamy nawet 2 minuty czasu, bo czekamy gdzieś w kolejce, bo korek na drodze, bo leżymy w łóżku i nie do końca chce nam się spać, bo sprzątamy, bo mamy przerwę śniadaniową w pracy itd… I tak z tych wielu kilku minut robi się nawet godzina albo i więcej dziennie!
Posiadanie książki cały czas przy sobie i to w smartfonie lub na specjalnym czytniku czy tablecie, który mieści się w torebce albo w odtwarzaczu mp3 bardzo ułatwia sprawę.

Darmowe ebooki i audiobooki (i to w większości lektury) znajdziesz na stronie: wolnelektury.pl
Również duże księgarnie internetowe sprzedające książki elektroniczne mają bogatą ofertę darmowych pozycji.

Na stronie Wolnych Lektur znajdziecie następujące tytuły:

Lektura Ebook Audiobook
Pan Tadeusz jest jest
Dziadzy cz. III jest brak
Lalka jest brak
Potop jest brak
Wesele jest brak
Chłopi jest jest
Przedwiośnie jest jest
Ludzie bezdomni jest brak
Granica brak brak
Król Edyp jest jest
Świętoszek jest jest
Makbet jest brak
Cierpienia młodego Wertera jest jest
Jądro ciemności jest brak

Ebooki i audiobooki rozwiązują również poważny problem tych z Was, którzy mieszkacie za granicą i nie macie dostępu do bibliotek i księgarń z polską literaturą. Ale nawet osobom mieszkającym w Polce nie zawsze jest po drodze do biblioteki czy księgarni.

Przyjemnej lektury!

Magdalena Fojcik-Adamek
Opiekunka Ucznia w Edu & You

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *