Dla kogo wybór języka rosyjskiego to najkrótsza droga do matury?

Nasi maturzyści po latach, którzy jeszcze pamiętają czasy, kiedy język rosyjski był przymusowo nauczany w szkołach, często właśnie do niego wracają. 

Jeżeli nie znasz języka obcego, nie uczyłeś się angielskiego czy niemieckiego tylko rosyjskiego i planujesz zdać maturę to wówczas warto pomyśleć właśnie o nim.
Język rosyjski to jeden z sześciu języków (obok angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego), który można zdawać na maturze.

Dlaczego warto wrócić? Bo to najkrótsza droga do matury:

Po pierwsze – czas

Język rosyjski powtórzysz w rok, nawet jeśli dziś wydaje Ci się, że nic nie pamiętasz. Jeśli będziesz systematyczny i wytrwały  w nauce zdasz maturę w następnym roku. Pokazują to przykłady naszych uczniów, którzy postanowili właśnie na ten wybór.
Dla porównania –  nauka języka angielskiego od podstaw do matury zajmuje minimum dwa lata.

Po drugie – podobieństwa

Język rosyjski należy do grupy języków słowiańskich w związku z tym jest trochę podobny do naszego języka ma podobną strukturę, co oznacza, że zasady gramatyczne są prawie takie same jak w polskim, więc uczący się stosują je intuicyjnie.

Ogromnym ułatwieniem jest to, że brzmienie języka rosyjskiego jest łatwo rozpoznawalne dla naszego ucha.  Najlepiej bowiem  rozpoznajemy częstotliwości języka ojczystego, który opanowaliśmy w dzieciństwie,  posługujemy się  nim i jest on wokół nas. Natomiast  na częstotliwości innych języków jesteśmy często głusi. Nie słysząc obcych dźwięków, nie możemy ich poprawnie wymawiać, łatwo ich zapamiętywać. Ucho musi umieć poprawnie analizować dźwięki, należy je otworzyć na częstotliwości, których dotąd nie odbierało. Język rosyjski ma taką samą skalę częstotliwości mierzoną w Hz jak język polski. Będzie zatem dla nas dużo łatwiejszy do zrozumienia ze słuchu niż np. język angielski, który jest na innych – dużo wyższych częstotliwościach niż język polski.

Po trzecie – łatwiej wrócić niż zaczynać od podstaw

Podkreślę tu jeszcze, że wybór języka rosyjskiego do matury zadziała w przypadku osób, które miały kontakt z tym językiem – uczyły się go chociażby w szkole podstawowej. To jest już bardzo dobry punkt wyjścia by wracać – „odkurzyć” to co kiedyś poznałaś czy poznałeś.

Kiedy zaczynamy kurs języka rosyjskiego do matury 2024?

23 maja br. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki od godziny 17.30 do 19.00 Kurs jest przeznaczony dla osób, które po latach przerwy w nauce przygotowują się do matury z językiem rosyjskim.
Poznaj szczegóły: Pełne przygotowanie do matury po latach

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *