Jak sprawdzić wyniki matury w Internecie?

Do ogłoszenia wyników matury 2017 pozostał jeszcze ponad miesiąc. Każdy maturzysta wie, że 30 czerwca powinien zjawić się w szkole, żeby odebrać świadectwo maturalne (lub informację o uzyskanych wynikach, jeśli – nie daj Boże – gdzieś się noga powinie). Nie każdy wie jednak, że wyniki matury będzie mógł poznać nieco wcześniej – w Internecie.

Otóż tuż po północy z w nocy z 29 na 30 czerwca 2017 roku na stronach poszczególnych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych zostaną umieszczone wyniki matur. Każdy maturzysta będzie więc mógł już w nocy dowiedzieć się, czy zdał maturę. Będzie to jednak bardzo trudne, ponieważ to samo będą chciały zrobić tysiące pozostałych maturzystów, co na pewno przeciąży serwery OKE 😉 Nie mniej próbować trzeba i na pewno warto zarwać jeszcze tę jedną noc, by rano móc już spokojnie powędrować do szkoły po świadectwo swoich osiągnięć.

W jaki sposób można sprawdzać wyniki? Aby zalogować się w systemie i zobaczyć swoje wyniki, należy wejść na stronę logowania na stronie odpowiedniej dla siebie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i w panelu logowania wpisać swój PESEL oraz hasło, które zostało wydane wcześniej w szkole. Jeśli nie macie tego hasła, wystarczy zgłosić się do szkoły, w której zdawaliście i o nie poprosić.

WAŻNE: nawet jeśli dziś otrzymacie hasło w szkole, do systemów OKE się nie zalogujecie, bo one jeszcze nie są aktywne. Nie przeraźcie się więc, jeśli po próbie logowania otrzymacie komunikat “Niewłaściwy login lub hasło”

Ponieważ odnalezienie panelu logowania do systemu przechowywania wyników w przypadku niektórych OKE  jest niemałym wyczynem, podaję odpowiednie linki:

– OKE w Jaworznie: https://serwis.oke.jaworzno.pl/m16/index.php

– OKE w Gdańsku: http://wyniki.oke.gda.pl/

– OKE w Poznaniu: https://uczniowie.oke.poznan.pl/ (tutaj znajdziecie informację, że konto w systemie można założyć dopiero w dniu udostępnienia wyników, ale przypuszczam, że jakieś hasło ze szkoły też będzie potrzebne. Zainteresowanych odsyłam do OKE)

– OKE we Wrocławiu: https://wyniki.oke.wroc.pl/login.php

– OKE w Krakowie: https://obieg.oke.krakow.pl/login_form.php

– OKE w Łodzi: https://wyniki.komisja.pl/

– OKE w Warszawie: https://hermes.oke.waw.pl/egzaminy/

– OKE w Łomży: panelu logowania jeszcze nie ma (w każdym razie ja nie znalazłam), ale kiedy będzie dostępny, linka na pewno znajdziecie tutaj: https://www.oke.lomza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=409&Itemid=124

Wiem, jak trudne jest czekanie na wyniki. Mam nadzieję, że ten wpis chociaż odrobinę ten czas skróci 🙂

  1. Pingback: Hermes.Oke.Waw.Pl - Hermes - System Wymiany Plików

  2. Pingback: Hermes.Oke.Waw.Pl/Egzaminy - Hermes - System Wymiany Plików

  3. Pingback: Hermes.Oke.Waw.Pl/Egzaminy Logowanie - DaneLogowanie

  4. Pingback: Matura 2017 Logowanie - DaneLogowanie

  5. Pingback: Matura 2017 Logowanie - DanLogowanie

  6. Pingback: Hermes.Oke.Waw.Pl/Egzaminy Logowanie - DanLogowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *