Moje cztery wskazówki dla obawiających się matury z matematyki

  1. Najważniejsze to zacząć od podstaw (dodawanie i odejmowanie ułamków, potęgi, pierwiastki, logarytmy) – aby na początku mieć bazę i spokojnie budować dalsze umiejętności.
  2. Nic nie odkładać, wszystko robić na bieżąco – nie udawać, że się coś rozumie, bo to będzie się kumulowało, i z czasem trudno będzie nadrobić. Ważne, by robić wszystkie zadania domowe uczciwie; jak się czegoś nie rozumie, pisać na forum, prosić o pomoc, nie bać się pytać:-)

3. Oglądać zajęcia na bieżąco, jak się na nich nie było,(w kursie Edu & You każda lekcja jest nagrana) nie odkładać, najlepiej nadrobić w pierwszej wolnej chwili.
4. Ćwiczyć arkusze maturalne na czas. Gdybym jeszcze raz zdawała matematykę, rozpoczęłabym teraz od zadań za największą ilość punktów, bo później mózg się męczy. Potem przeszłabym do pytań jednokrotnego wyboru.

 

Kategorie: Matura po latach. Autor: Dagmara. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Dagmara

O Dagmara

W roku 2018 zdałam maturę po latach od ukończenia szkoły średniej i jestem z tego powodu bardzo dumna. Od ponad dwunastu lat mieszkam w Londynie. Od jakiegos czasu jestem na etapie przekwalifikowania zawodowego. Moje zainteresowania i hobby to właściwie moje pasje, a są nimi: piesze i rowerowe wycieczki, podróże, wolontariat, joga, pilates, medytacja, dietetyka, „zrób to sam” i długo by jeszcze wymieniać. Przez lata pracowałam nad zmianą szkodliwych nawyków. Zamiast „kanapowego” lenistwa, nieedukujących seriali, „śmieciowego” jedzenia i używek rozpoczęłam regularne ćwiczenia, zmieniłam nawyki żywieniowe, czytam wiele kształcącej literatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *