Matura 2018 wyniki – kiedy i gdzie sprawdzić online?

Wyniki matury 2018 zostaną ogłoszone 3 lipca 2018. Świadectwo maturalne lub informację o wyniku matury uczeń odbiera w szkole, w której zdawał egzaminy. Jednak szkoła otworzy swoje podwoje dopiero z nastaniem poranka, a Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje wyniki matur już o północy 3 lipca br.

Jak i gdzie sprawdzić wyniki matury w Internecie?

Wyniki matur będzie można zobaczyć już tuż północy na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych – oczywiście po zalogowaniu się do systemu. W tym celu należy wejść na stronę właściwej dla szkoły Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jeśli uczeń zdawał w szkole, która podlega pod OKE w Gdańsku, wyników swojej matury szuka w serwisie gdańskiej OKE.  Następnie należy odszukać stronę logowania, wpisać swój PESEL i hasło, które zostało wydane w szkole. Jeśli maturzysta nie ma wymaganego hasła, do panelu się nie dostanie, ale można zgłosić się wcześniej do szkoły i poprosić
o ponowne jego wydanie.

Uwaga! Systemy OKE są jeszcze nieaktywne. Zaczną działaś po północy 3 lipca br. Proszę się więc nie przestraszyć po otrzymaniu komunikatu o niewłaściwym loginie lub haśle. Trzeba również dodać, że w nocy ogłoszenia wyników serwisy OKE przeżywają po prostu oblężenie, więc czas ładowania może być wydłuuuużony.

Życzymy cierpliwości i satysfakcjonujących wyników!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *