1. Witam,
  Zdawałam maturę w latach 2013-2018 za każdym razem poprawiałam matematykę,niestety nie udało się . W tym roku szkolnym chcę podjąć próbę jeszcze raz ,`wiem że muszę zdawać całą maturę od nowa .
  Pytanie moje w jakiej formulę będę zdawała.
  Dodam jeszcze,że liceum kończyłam eksternistycznie w 2005 r.

  • Podziwiam za wytrwałość, zdasz maturę i już nic Cię nie zatrzyma:-). Zastanawiam się jaki jest problem z matematyką, czy nie trzeba się temu bliżej przyjrzeć? Rzeczywiście w 2019 trzeba już zdawać wszystko od nowa:-(. 2019 to też ostatni rok obowiązywania matury na starych zasadach, w tej formule będzie Cię obowiązywała. W 2020 zaś wszyscy będą już zdawać na nowych.

 2. Bede zdawała mature na starych zasadach w 2019 roku (prezentacja z jezyka polskiego). Skad mam wziac tematy do napisania prezentacji?

 3. Czy jeśli w tym roku zdajr mature z rozszerzonej biologi i matematyki to za rok moglabym po prostu zdac mature jeszcze z chemi ? I nie musze pisac wszytkich przedmiotow tylko sama chemie? Da sie ją zdać za rok pomimo ze w tym roku jej nie pisze wjec to nie bd poprawa wyniku?

 4. Witam, zdałam maturę w 2007 roku, chciałabym jednak przystąpić do egzaminów z dodatkowego przedmiotu. Czy w takim wypadku mam szansę na przystąpienie do niego bez zdawania całej matury? Pozdrawiam

 5. hej, zdawalam mature w 2005 roku. zdawalam polski, angielski rozsz, biologie rozsz, chemie rozsz. Teraz chcialabym dozdac matematyke. czy moge to zrobic? czy bede musiala zdawac jeszcze inne przedmioty? co jesli nie zdam?

 6. W 2019 roku zdałam maturę, czy w przyszłym roku mogę zdać podstawę i rozszerzenie z języka polskiego, jeżeli w tym roku na maturze wybrałam tylko podstawę?

 7. A takie pytanie z “prehistorii” mature zdałem w 2001 (wiem dawno) a teraz chciałbym pojść na studia ale wymagaja ode mnie nowej matury bo przelicznikow tak starej matury jak moja nie ma. Czy moge zdawać przydmioty dodatkowe czy musze cała mature robić jeszcze raz?

 8. W 2006 roku zdałem maturę (zdawałem na poziomie podstawowym język polski, j. niemiecki, a na poziomie podstawowym i rozszerzonym – matematykę i biologię). Czy mogę obecnie próbować poprawić wynik z części przedmiotów, które zdałem w 2006 roku? Pozdrawiam.

 9. Witam. Pisałam mature w 2008 roku i nie zdałam. Czy mogę podejść do niej na starych zasadach czyli bez matematyki i czy moge zamienić jezyk angielski na niemiecki?

  • Wszystkich teraz obowiązuje matematyka:-). Większość zdających pisze maturę w nowej formule. Jedynie absolwenci techników z lat 2006-2015, napiszą maturę po raz ostatni na starych zasadach w 2020 roku, ale również z obowiązkową matematyką. Język oczywiście można zmienić:-)

 10. Posiadam świadectwo maturalne. Zdawałam rozszerzone: matematykę, angielski i geografię. Podstawowe: matematykę, polski i angielski. Chciałabym poprawić wynik z rozszerzonej matematyki, dodatkowo napisać: angielski dwujęzyczny i niemiecki. Czy jeżeli wybiorę niemiecki na poziomie podstawowym, to wynik który uzyskam zostanie nadpisany zamiast podstawowego angielskiego z tamtego roku czy zostanie jako dodatkowy przedmiot? Czy w tej sytuacji jeżeli nie uzyskam minimum 30% na podstawie z tego języka nie będę miała matury? I druga kwestia co do dwujęzycznego angielskiego. Podobnie jak wyżej-czy wynik, który uzyskam z dwujęzycznej “skasuje” wynik z rozszerzonego angielskiego z tamtego roku czy będzie to mój dodatkowy przedmiot i w razie, jakby wynik mnie nie zadowolił, będę mogła wpisać rozszerzony (zdawany w tamtym roku)?

  • Zawsze przy poprawianiu jest brany pod uwagę wyższy wynik. Oznacza, to, że jeśli nie udałoby się uzykać lepszego wyniku, zostanie wcześniejszy.
   Nie wiem czy można poprawić wynik z języka na poziomie podstawowym zmieniając przedmiot, w tym wypadku angielski na niemiecki? Nie znalazałam tego w informatorze, trzeba pytać w OKE.
   Matura jest dana raza na zawsze, świadectwo maturalne jest ważne bezterminowo i tak jak pisałam wyżej, wszelkie poprawki jeśli wyjdą poniżej uzyskanych wcześniej wyników nie są wpisywane – zostaje stary wynik.

 11. Zdawałam egzamin maturalny w 2015 roku nie zdałam z matmy. Mogę w tym roku poprawić? Jeśli tak to jaką deklarację powinnam wypełnić? Pozdrawiam

 12. Witam, zdałam maturę w 2007 roku, chciałabym jednak przystąpić do egzaminów z dodatkowego przedmiotu. Czy musze zdawac mature od nowa? Na mojej maturze nie bylo obowiazkowej matematyki.

  • Matura jest ważna bezterminowo, a jeśli potrzebuje Pani coś poprawić, ulepszyć, zdać dodatkowo, wówczas zdaje Pani tylko ten wybrany egzamin. Mało tego, jak wynik okazałby się gorszy od poprzedniego zachowa Pani ten lepszy:-)

 13. Dzień dobry,
  W 2005 r. zdałam maturę (podstawową z polskiego, rozszerzone z angielskiego i biologii).
  Chciałabym rozpocząć studia informatyczne, więc potrzebuję matury z matematyki. Czy muszę zdawać wszystko od nowa, czy mogę samą matematykę? Jak i gdzie złożyć wniosek o przystąpienie do tego egzaminu?

  • Jeśli masz świadectwo maturalne, to jest ono ważne bezterminowo i w takiej sytuacji zdajesz tylko matematykę.
   W sprawie zgłoszenia deklaracji skontaktuj się z Okręgową Komisją Egzaminacyjną, właściwą dla Twojego miejsca zamieszkania.
   Zapisy zaczynają się od września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *