Co musisz, co możesz, a czego nie możesz ze sobą zabrać na maturę?

Na maturę sugeruję zabrać ze sobą dobry humor i mnóstwo optymizmu:-)
A oprócz nich:

  1. Musisz mieć ze sobą długopis lub pióro z czarnym atramentem!
  2. Musisz mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość z aktualnym zdjęciem – dowód osobisty lub paszport, oczywiście ważne.

     3. Możesz wnieść na egzamin małą butelkę z wodą. Podczas egzaminu musi ona stać przy nodze biurka, by przypadkowo nie zalać arkusza.

4. Możesz korzystać tylko i wyłącznie z następujących przyborów i materiałów pomocniczych:
•    na egzaminie pisemnym z języka polskiego – słownik ortograficzny i słownik poprawnej polszczyzny (zapewnia je szkoła)
•  na egzaminie z matematyki – Wybrane wzory matematyczne (zapewnia je szkoła), linijka, cyrkiel, kalkulator prosty (możesz mieć swoje, ale może też zapewnić je szkoła, najlepiej o to dopytać)

5. Nie możesz wnieść na egzamin żadnych urządzeń elektronicznych.

Co do arkusza. Po pierwsze: liczę na to, że każdy nie jeden arkusz maturalny już widział. Jeśli nie, odsyłam na strony CKE.
BARDZO WAŻNE: Zanim cokolwiek z arkuszem zrobisz,przeczytaj instrukcję, która znajduje się na pierwszej stronie. A jeśli nie jesteś czegoś pewien zapytaj egzaminatorów.

Na pierwszej stronie arkusza musisz wpisać swój nr PESEL i nakleić naklejkę z kodem kreskowym i peselem, którą otrzymasz od komisji.
UWAGA: naklejek otrzymasz prawdopodobnie więcej, niż potrzeba w przypadku danego arkusza, ponieważ one wszystkie dla wszystkich arkuszy, które będziesz wypełniać, znajdują się na jednym arkusiku. Na jednej z naklejek na arkusiku będzie Twoje imię i nazwisko – tej naklejki nie ruszamy! Przyklejamy tylko te, na których jest kod kreskowy i PESEL.

To samo trzeba zrobić na karcie odpowiedzi (właśnie: pamiętaj, że chociażby w przypadku egzaminu z języków, cześć odpowiedzi trzeba przenieść na kartę odpowiedzi!). Ale nie martw się: kodowanie odbywa się na początku egzaminu i wszyscy robią to niejako na komendę komisji w tym samym czasie. Jeśli więc będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, pytaj komisję.

Ale najważniejsze na egzaminie jest przeczytanie ze zrozumieniem wszelkich instrukcji i poleceń do zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *